Racławice Śląskie w Internecie

Jesteśmy najlepsi w Polsce

Wiosną 2013 roku Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, wspierane przez inne organizacje, pod honorowym patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego, ogłosiło konkurs na najlepszą wiejską stronę internetową (stronę sołectwa).

W konkursie wystartowało ponad 250 witryn z całej Polski. W turze lokalnej (wojewódzkiej) strona internetowa Racławic Śląskich okazała się najlepszą w województwie opolskim i była w finale 16 najlepszych polskich stron opisujących sołectwo.

Dodatkowo strona wygrała w głosowaniu publiczności na najlepszą wiejską stronę Polski. Można było głosować na wszystkie witryny z całego kraju. Witryna Raclawice.Net zdobyła prawie 900 głosów z 11 tysięcy oddanych. Wszystkie głosy zostały zweryfikowane, jedna osoba nie mogła oddać kilku głosów.

W nagrodę za wygranie głosowania publiczności społeczność Racławic Śląskich otrzymała tzw. Hot-Spot, czyli darmowy dostęp do Internetu na okres jednego roku. Urządzenie zostało zainstalowane na początku września w Domu Ludowym.

Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród odbyła się 7 czerwca 2013 roku w Senacie RP w Warszawie.

Serwis Raclawice.Net został uruchomiony 24 września 2003 roku. Jest on indywidualną inicjatywą Stanisława Stadnickiego i prowadzony jest wyłącznie przez niego i z jego środków finansowych. Serwis Raclawice.Net to autorskie oprogramowanie napisane od zera przez autora strony. Grafika również jest pomysłem autora strony.

Obraz: solectwawsieci1.jpg

Dyplom dla autora strony

Obraz: solectwawsieci3.jpg

Potwierdzenie nagrody dla mieszkańców

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2018
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu Raclawice.Net jest zabronione.
Serwis Raclawice.NET jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki