Piesza pielgrzymka do Mochowa - 26 sierpnia (Uroczystość NMP Częstochowskiej)
We wtorek, 26 sierpnia, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, jak co roku wyruszy z Racławic Śląskich piesza pielgrzymka do Mochowa.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Życzymy Ci niesłabnącego żaru ducha dla Twojej trudnej, acz bardzo potrzebnej pracy kapłańskiej. Życzymy dużo zdrowia. Niech Najświętsza Matka Boża otacza księdza Swoją miłością i stałą opieką, a przed Swoim synem Jezusem Chrystusem wyprasza dla księdza potrzebne łaski oraz siły do pracy w naszej racławickiej parafii. Niech Twoja posługa w Racławicach Śląskich przynosi Ci wiele radości i satysfakcji oraz owocuje dobrem i miłością w życiu mieszkańców.
Chcemy zrobić wiele, abyś czuł się w naszej wspólnocie jak w domu. Prosimy, wybacz nam nasze przewinienia i złe sprawowanie. Dziękujemy Ci za Twoją służbę w konfesjonale i przy ołtarzu. Wiemy, za słowami patrona kapłanów św. ks. Vianneya, że nie znajdziemy żadnego dobra pochodzącego od Boga, za którym nie stoi kapłan. Serdecznie dziękujemy Ci za wszystko, co uczyniłeś dla nas, jako nasz proboszcz.
Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.
Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.
Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.
Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.
Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.
Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.
Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.
Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.
Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.
Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.
We wtorek, 26 sierpnia, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, jak co roku wyruszy z Racławic Śląskich piesza pielgrzymka do Mochowa.
Dziś, 4 marca, obchodzimy święto św. Kazimierza, patrona Polski i Litwy, który zasłynął swoją pobożnością, sprawiedliwością oraz troską o ubogich. W tym dniu pamiętamy szczególnie o poprzednim proboszczu racławickiej parafii, ks. Kazimierzu Świstku. Był on twardym proboszczem o jasnych zasadach, który otwarcie mówił o wszystkich wadach naszej parafii. Historię jego duszpasterzowania prezentujemy w tym obszernym artykule.
Dziś parafia Racławic Śląskich świętowała jubileusz 50. urodzin proboszcza ks. Krzysztofa Cieślaka. To ważny dzień i dla księdza, i całego ludu Bożego Racławic Śląskich.
Kolęda, to czas, w którym księża (proboszczowie) odwiedzają wiernych.
Ks. Zając urodził się w dniu 4 sierpnia 1892 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w dniu 29 czerwca 1922 roku. Był ostatnim polskim proboszczem w dawnej parafii Buszcze i pierwszym polskim proboszczem w parafii Racławice Śląskie. To informacje pewne, ale są osoby, które twierdzą, że:
Odważnie został na parafii, kiedy trwały bombardowania i płonęła cała okolica. Potem Rosjanie mimo choroby pędzili go do kopania grobów. Był bohaterem wojennym, ale przede wszystkim ostatnim niemieckim proboszczem Racławic Śląskich.
238 dzień roku
Wschód słońca: 5:56.
Górowanie słońca: 12:51.
Zachód słońca: 19:47,
Brzask:: 05:21, Zmierzch:: 20:21,
Dzień będzie trwał: 15 godzin i 0 minut.
Imieniny:
Marii, Aleksandra
Aktualny okres kościelny:
Okres zwykły
W kościele katolickim:
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
Kartka z kalendarza
1956: Milionowa rzesza wiernych zebrana na Jasnej Górze złożyła Jasnogórskie Śluby Narodu. Ich tekst napisał więziony w Komańczy Prymas Polski ks. kard. Stefan Wyszyński. Rok później Kopia cudownego obrazu Matki Bożej rozpoczęła swą peregrynację po Polsce.