Kilka dni temu na naszej stronie pojawił się artykuł opisujący między innymi figurę Świętej Katarzyny znajdującą się w racławickim kościele parafialnym. Jeden z czytelników zauważył, że figura posiada pewien charakterystyczny, a nie opisany wcześniej element.
Na palcu świętej znajduje się pierścień. To specjalny symbol. Jak pamiętamy o rękę Katarzyny starało się wielu mężczyzn, ale żaden kandydat nie był akceptowany, ponieważ mąż musiał dorównać przyszłej świętej w mądrości, urodzie, współczuciu i bogactwie. Uważano, że tylko jedna Osoba może spełnić te wymagania - Jezus Chrystus. Śpiącej Katarzynie we śnie objawił się Jezus zakładając na jej palec złoty pierścionek.
Na figurach, obrazach i w kapliczkach przedstawiających świętych nic nie jest przypadkowe.
Warning: getimagesize(https://raclawice.net/gfx/duze/sa134.jpg): Failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in
/home/users/staszek/public_html/raclawicenet/class/news.class.php on line
30
Warning: getimagesize(https://raclawice.net/gfx/duze/22lattemuodbudowalikosciol.jpg): Failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in
/home/users/staszek/public_html/raclawicenet/class/news.class.php on line
30
Warning: getimagesize(https://raclawice.net/gfx/duze/swbarbara.jpg): Failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in
/home/users/staszek/public_html/raclawicenet/class/news.class.php on line
30
Święci i figury Świętych
- 2009.12.04
- Liczba słów ok.: 868
W dniu 4 grudnia pamiętamy o Świętej Barbarze. Kojarzy się ona nam przede wszystkim z górnikami, ale warto wiedzieć, że jest patronką osób umierających i chroni nas przed burzami. W naszym kościele parafialnym znajduje się figura oraz potężny obraz przedstawiające Świętą Barbarę. Czy wiecie dlaczego na obu tych dziełach znajduje się trzyokienna wieża?
Tekst w archiwum
Warning: getimagesize(https://raclawice.net/gfx/duze/swkatarzyna.jpg): Failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in
/home/users/staszek/public_html/raclawicenet/class/news.class.php on line
30
Święci i figury Świętych
- 2009.11.23
- Liczba słów ok.: 944
Warto wiedzieć, iż Święta Katarzyna jest patronką osób pracujących na kolei tym bardziej, że jej święto przypada na nadchodzącą środę. Zauważyliście, że największy i jeden z najstarszych obrazów w naszym kościele przedstawia właśnie Świętą Katarzynę? Każdy z nas pamięta o Andrzejkach, a co wiecie o Katarzynkach?
Tekst w archiwum