Niebezpiecznie na przejeździe kolejowym w Racławicach Śląskich. Sygnalizacja uszkodzona
Na przejeździe kolejowym przy ul. Stefana Batorego w Racławicach Śląskich od dłuższego czasu nie działa sygnalizacja świetlna.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Od 130 lat kolej jest wpisana w historię naszej miejscowości. Dokładnie we wtorek 15 sierpnia 1876 roku do Racławic przyjechał pierwszy pociąg osobowy. Tego dnia uroczyście otwarto linię Głubczyce (ówczesne Leobschütz) Racławice Śląskie (Deutsch Rasslewitz). Było to przedłużenie istniejącej już od 21 lat linii z Raciborza (niem. Ratibor) do Głubczyc, tak zwanej kolei Wilhelma. Dziś tylko symbolicznie obchodzimy tą rocznicę. Peron numer 3, na którym niegdyś tętniło życie po likwidacji linii Racławice Śląskie - Racibórz odchodzi w zapomnienie i niszczeje, a tory zarastają. Pozostały nam tylko wspomnienia z tej trasy i na zawsze wpisany widok pociągu przejeżdżającego przez wiszący most.
Z okazji rocznicy warto pokrótce przedstawić najważniejsze wydarzenia związane z koleją w Racławicach Śląskich oraz zaprezentować Wam zdjęcia, które do tej pory na tej stronie, ani nigdzie indziej się nie pojawiły.
Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.
Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.
Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.
Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.
Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.
Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.
Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.
Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.
Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.
Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.
Na przejeździe kolejowym przy ul. Stefana Batorego w Racławicach Śląskich od dłuższego czasu nie działa sygnalizacja świetlna.
Dziś (24.11) przypada wspomnienie św. Katarzyny, która jest także patronką kolejarzy.
Już w najbliższą niedzielę w Nysie odbędzie się VIII Parada Lokomotyw Turkol.pl 2022
Przed II wojną światową na terenie Racławic znajdowały się trzy przejazdy kolejowe ze szlabanami. Najdłużej istniał ten na obecnej ulicy Stefana Batorego.
Wczoraj (niedziela 28 listopada) o godzinie 11 odprawiona została uroczysta Msza Św. w intencji kolejarzy i ich rodzin.
Termin od 16 do 22 października to dni, w których szczególnie pamięta się o papieżu Polaku.
193 dzień roku
Wschód słońca: 4:54.
Górowanie słońca: 12:55.
Zachód słońca: 20:57,
Brzask:: 04:11, Zmierzch:: 21:40,
Dzień będzie trwał: 17 godzin i 29 minut.
Imieniny:
Jana, Brunona, Bonifacego
Aktualny okres kościelny:
Okres zwykły
W kościele katolickim:
Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
Święta i dni nietypowe:
Dzień ludności
Kartka z kalendarza
1892 ur.: Bruno Schulz - prozaik, krytyk literacki, grafik, rysownik